Maminčiny recepty na svíčkovouJedním z nejtypičtějších a nejoblíbenějších českých jídel je svíčková na smetaně. Toto jídlo je oblíbené jak u dětí, tak u dospělých a na internetu i v kuchařkách tak můžeme najít spoustu receptů na pravou domácí svíčkovou. Základní surovinou na přípravu svíčkové je samozřejmě kvalitní maso. Ideální je pravá hovězí svíčková, která je však hodně drahá a tak se většinou používá hovězí zadní. Další součástí receptu je omáčka, která se dělá ze zeleniny a smetany. Jako příloha se ke svíčkové na smetaně podává houskový knedlík. Maminčiny recepty na svíčkovou patří k těm nejvyhledávanějším a na netu si tak můžeme vybrat z různých receptů a vyzkoušet tak i méně tradiční způsoby přípravy tohoto oblíbeného jídla.

Maminčiny recepty na bramborák

Dalším tradičním českým jídlem, které si lidé často doma připravují, jsou bramboráky. Základní surovinou na přípravu tohoto pokrmu jsou samozřejmě brambory, dále pak potřebujeme mouku, vejce, česnek, sůl, pepř a majoránku. Bramboráky si můžeme udělat na různé způsoby, hodně oblíbené jsou např. bramboráky s uzeninou nebo s uzeným masem, často se dělají také se zelím, se sýrem atd. Na internetu je k dispozici velké množství receptů, kterými se můžeme inspirovat a spoustu receptů najdeme i v kuchařských knihách. Zajímavou variantou je pak bramboráková pizza, kterou dělají některé restaurace a jediný rozdíl oproti klasické pizze je ten, že místo klasického pizza těsta se použije bramborák – jinak ostatní suroviny, jako je rajčatová omáčka, mozzarella, šunka atd. se používají stejně jako u běžné pizzy.

Maminčiny recepty na Facebooku

Maminčiny recepty najdeme i na největší světové sociální síti, tedy na Facebooku. Jsou zde dvě stránky s maminčinými recepty – jedna na adrese https://www.facebook.com/pages/Mamin%C4%8Diny-recepty/283149015115 a její součástí jsou především fotky zajímavě naaranžovaných jídel a recepty, druhou stránku pak najdeme pod odkazem https://www.facebook.com/recepty.maminciny. Stránek s recepty je však na Facebooku mnohem více, mezi ty nejsledovanější patří Recepty do 30 Kč, kde se můžeme inspirovat levnými recepty, které nás vyjdou na maximálně třicet korun za jednu porci. Tuto stránku si můžeme přidat do oblíbených pod odkazem https://www.facebook.com/Recepty24, a každý den tak získáme nové tipy na chutná a levná jídla. Zajímavé nápady na recepty nabízí také stránka https://www.facebook.com/receptynakazdyden.cz, která je spojená se stejnojmennou webovou stránkou a najdeme na ní velké množství receptů pro různé druhy příležitostí a spoustu krásných fotek pro inspiraci.

Cuketa recepty pro každou kuchařku.Další stránky se skvělými recepty

Webových kuchařek a stránek s recepty je na internetu obrovské množství a tak si každý může vybrat z širokého spektra receptů. Mezi nejlepší české stránky s recepty patří server http://recepty.vareni.cz/, v jehož katalogu najdeme více než 35 tisíc receptů. Můžeme si zde vybrat buď podle jednotlivých kategorií, nebo podle hodnocení, nebo se podívat, jaké přibyly nejnovější recepty. Další zajímavá stránka se nachází na adresehttp://www.toprecepty.cz/. Stránka obsahuje více než 31 tisíc receptů a vyhledávat zde můžeme i podle konkrétních surovin. Spoustu originálních receptů najdeme také na stránce http://www.labuznik.cz/, kde můžeme vybírat mimo jiné i podle země původu receptu. Poslední stránkou, kterou si ještě představíme, jsou http://www.tradicnirecepty.cz/. Výborně zpracované stránky nabízí spoustu výhod – po registraci na nich můžete sdílet svoje recepty, a získávat za to různé odměny, součástí stránky je i magazín a žebříčky nej receptů. Zajímavostí je zde vyhledávání podle surovin – můžete si vybrat suroviny, ze kterých chcete vařit a stránka vám vyhledá všechny recepty obsahující vámi vybrané suroviny.

Maminčiny recepty v knižním vydání

Nejlepší maminčiny recepty najdeme nejen na internetových stránkách, ale můžeme si je koupit i v tištěné podobě. V knihkupectvích se prodává obrovské množství kuchařek s různými druhy receptů, od tradičních, až po ty méně obvyklé. Mezi nejoblíbenější knihy s recepty patří v poslední době ty kuchařky, které napsaly slavné televizní hvězdy, jako např. Zdeněk Pohlreich nebo jiní kuchaři, kteří se objevují na televizních obrazovkách. K dalším takovým oblíbeným kuchařům patří Jamie Oliver nebo Emanuel Ridi. Při výběru nové kuchařky se můžeme řídit buď podle autora nebo podle druhu jídel, ale také podle země původu receptů – na pultech knihkupectví najdeme celou řadu kuchařek a knížek s recepty z celého světa. V posledních letech je pak čím dál častější formou nákupů nakupování přes internet a tak si novou kuchařku můžeme objednat i na některém z e-shopů, které nabízejí knihy. Širokou nabídku nejen kuchařek najdeme např. na adrese http://www.dumknihy.cz/, která patří k síti knihkupectví Kanzelsberger. Další velké internetové obchody s knihami jsou pod odkazy http://www.knihycz.cz/, http://www.knihcentrum.cz/, http://www.kosmas.cz/ nebo http://www.bux.cz/.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!