Maminčiny receptyZajímavých stránek s recepty najdeme na internetu obrovské množství. Na tradiční maminčiny recepty se zaměřuje spousta stránek, např. http://www.mamincinyrecepty.cz/ nebo http://www.maminyrecepty.cz/. Webová stránka s názvem Maminčiny recepty funguje už od roku 2006 a od té doby už na ní bylo zveřejněno více než tři tisíce receptů. Stránky jsou velmi přehledné a pro jednodušší orientaci jsou recepty seřazeny do třiceti kategorií – bábovky všeho druhu, bezmasé pokrmy, domácí pekárna, luštěniny a obiloviny, maso, moučníky, nápoje a poháry, nízkokalorické, omáčky, perníčky, pokrmy se sýrem, pokrmy z brambor, pokrmy z rýže, pokrmy ze zeleniny, polévky, pomazánky, přílohy, různé, saláty, sladká jídla, slané pečivo, studená kuchyně, těstoviny, topinky a tousty, vánoční, velikonoční, z jednoho hrnce, z listového těsta, zapečené pokrmy a zavářky do polévky. U každého receptu je pak uveden seznam všech potřebných ingrediencí, podrobný postup přípravy pokrmu a fotky. Součástí stránky jsou i informace o hubnutí, a odkazy na další zajímavé kuchařky na internetu a knihy. Na stránce Recepty od mámy najdeme další várku jedinečných receptů na kvalitní a chutná jídla. Velmi pěkně graficky zpracované stránky mají na úvodní straně přehled kategorií, do kterých jsou všechny recepty zařazeny. Kategorií je zde celkem dvanáct – polévky, maso, přílohy, omáčky, saláty, chuťovky, moučníky, cukroví, bezmasá jídla, pomazánky, nápoje a DIA recepty. Některé kategorie jsou pak ještě dále rozděleny do několika podkategorií, takže např. u masa si můžeme zvolit druh (vepřové, hovězí, kuřecí atd.). U každého receptu pak kromě seznamu ingrediencí a podrobného popisu přípravy máme i fotku a také informace o obtížnosti, době přípravy atd. Každý recept také můžeme okomentovat a ohodnotit pomocí hvězdiček od jedné do pěti.

Maminčiny recepty na na míša řezy

Mezi nejoblíbenější recepty na moučníky, které mnoho lidí dělá pro sebe i svoje nejbližší, patří míša řezy, inspirované slavným nanukem Míša, který dodnes patří k nejprodávanějším zmrzlinám na českém trhu. Míša řezy patří mezi maminčiny recepty, které můžeme připravit pro nejrůznější příležitosti, jako jsou oslavy, párty, nebo jen tak pro zpříjemnění volného času. Míša řezy patří mezi pečené zákusky, takže k jejich přípravě budeme potřebovat elektrickou nebo plynovou troubu. Recepty na pravé míša řezy se různí, ale v základu se skládají ze tří hlavních součástí – z těsta, krému a polevy. Na přípravu těsta potřebujeme vajíčka, cukr, mouku, prášek do pečiva, kakao a rostlinný olej. Krém se pak dělá z tvarohu, másla, cukru a rumu, případně rumové tresti. Na přípravu čokoládové polevy pak potřebujeme čokoládu na vaření nebo jinou čokoládu s vysokým podílem kakaa, dále pak máslo a případně i mléko. Míša řezy jsou oblíbené jak u dětí, tak u dospělých a pokud se nám nechce je připravovat doma, můžeme si je koupit i v některých obchodech a cukrárnách.

Cuketa recepty pro každou kuchařku.Maminčiny recepty na muffiny

V posledních letech jsou čím dál oblíbenější malé sladké dortíčky, zvané muffiny. Muffiny jsou populární hlavně v USA, ale dnes už se s nimi můžeme běžně setkat i na pultech českých obchodů a cukráren. Pokud si chceme udělat muffiny doma, můžeme na internetu najít spoustu receptů na domácí muffiny různých příchutí – např. kokosové, banánové, čokoládové, tvarohové, ovocné, jogurtové nebo mrkvové. Muffiny bývají často s kousky čokolády nebo ovoce, ale mohou být i plněné krémem. V českých restauracích se s nimi můžeme setkat např. v McDonaldech, kde mají  na výběr mezi čokoládovým a borůvkovým muffinem, nebo v KFC, kde je trvalou součástí jejich nabídky jablečný a čokoládový muffin. Maminčiny recepty na muffiny pak v základu obsahují máslo, cukr, vejce, mouku a další suroviny, např. čokoládu atd.

Maminčiny recepty na medovník

Jedním z nejoblíbenějších dortů, který dnes najdeme v nabídce velkého množství restaurací je medovník. Tento slaďoučký dort se skládá z tenkých medovníkových plátků, které jsou plněné sladkým hustým krémem. Medovníky už dnes seženeme skoro všude, ale jestli si chceme udělat medovník doma, můžeme si na internetu vybrat z množství receptů a zkusit si sami vytvořit pravý domácí medovník. Recepty na medovníky najdeme např. na stránce http://www.medovniky.cz/, kde si můžeme vybrat mezi různými recepty, zapojit se do diskuse na téma medovníky a prohlédnout si fotogalerii s obrázky tohoto oblíbeného dortu. Mezi základní suroviny, které budeme potřebovat, patří kromě medu také máslo, cukr, mouka, vejce, případně oříšky. Maminčiny recepty na medovník najdeme samozřejmě i na spoustě dalších webových stránek nebo v různých kuchařkách. V obchodech si pak můžeme medovník koupit jako celý dort nebo jen jednu porci. Oblíbenou alternativou medovníku je dort s názvem Marlenka, který má podobné složení jako Medovník a dá se koupit i ve variantě s čokoládou.

Maminčiny recepty na bábovku

K dalším tradičním receptům, které lidé často vyhledávají, patří recepty na bábovky. Maminčiny recepty na bábovku najdeme na internetu na mnoha stránkách a vybrat si můžeme z velkého množství různých variací tohoto oblíbeného moučníku. Více než čtyři stovky receptů na bábovky jsou na adrese http://www.recepty.cz/recepty/moucniky/babovky/. Můžeme tak vyzkoušet i různé netradiční alternativy tohoto jídla a překvapit svoji rodinu úplně novým receptem. Bábovky mají u nás dlouhou tradici a patří k nejoblíbenějším sladkým moučníkům, které se v domácnostech pečou. Pokud se nám nechce dělat bábovku doma, můžeme si ji i koupit v obchodech, ale dobře udělaná domácí bábovka je určitě lepší variantou. K základním ingrediencím, které k přípravě bábovky potřebujeme, patří máslo, cukr, vejce, mouka, kakao, případně mléko, kokos, rozinky atd. Bábovku si můžeme vylepšit i přidáním malého množství alkoholu, jako je třeba vaječný likér nebo rum.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!