ProstřenoTelevize iPrima přivedla na své obrazovky již třetí kuchařskou show pojmenovanou trefně Prostřeno. Vše odstartoval v březnu 2009 velice populární pořad Zdeňka Pohlreicha Ano, šéfe, kde se stáváme svědky jeho boje za lepší úroveň českého pohostinství. Podzim téhož roku se nesl ve znamení rodného Itala Emanuela Ridiho, jenž nás každou neděli zve ke sledování s Italem v kuchyni. Takže tu máme dva pořady postavené na charismatickém moderátorovi, tak čím novým by mělo prostřeno zaujmout?

Prostřeno na iPrima

Stylem jakým probíhá. Iprima.cz převzala koncept, který více než tv pořad připomíná spíše takové domácí video. Hlavními hvězdami se totiž stáváte Vy, diváci, kteří se týden co týden utkáte o titul hostitele týdne. Jelikož Prima Prostřeno vysílá každý všední den, máme tu pětici lidí, jenž se doposud nikdy nepoznali a jediné, co je spojuje je vyplnění přihlášky do pořadu prostřeno na stránkách oficiálních stránkách televize Prima, kde krom svých iniciálů ve formuláři uvedete recepty, s nimiž budete soutěžit. V podstatě se dá říci, že i když je tou pravou výzvou dokázat uvařit nejlepší možné jídlo a následně ještě zorganizovat pro všechny zábavu, hlavní motivací je dozajista i peněžní výhra. Ta činí příjemných 25 000 korun, jenž si odnese hostitel týdne. O něm rozhodnou soutěžící sami svých hodnocením proběhlého večera. V každé epizodě zavítáme k jednomu z pětice účastníků, s nímž si projdeme nejprve přípravu nezapomenutelné večeře. Ovšem, jak se často ukáže můžete mít Prostřeno sebelépe, ostatní mívají naprosto jinou představu. Svou spokojenost na konci dne vyjádří udělením bodů ve škále od 1 do 10 v tajném hlasování. V podstatě až do závěrečných minut nemají sebemenší představu, jak si kdo stojí a kdo půjde domu s odměnou za titul hostitel týdne tv prima. Prostřeno je unikátní i svým stylem vyprávění, neboť se v něm nenachází přímí moderátor, který by zasahoval do dějství jednotlivých dnů. Zkrátka soutěžící mají zcela volnou ruku a jejich chování posléze ve studiu okomentuje vtipnými poznámkami dvojice Václav Vydra a Jana Boušková. Tím se otvírá mnohem větší prostor pro možnou chybu a jak se ukazuje, není vše postavené pouze na fantastickém jídle. O celkovém počtu bodu tu totiž rozhodují i naprosté maličkosti, jenž se můžou negativně podepsat na pocitech účastníků.

Prostřeno a recepty

Pomocí Prostřeno nám Prima přináší až do obýváku recepty ze všech možných světových kuchyní. Neboť v samotném pořadu není dostatek času jednotlivé recepty podrobně rozebírat a některé vypadají opravdu povedeně, můžete si zde pro inspiraci nalézt recept v podobě, v jaké ho hostitelé poskytli. Samozřejmostí je i archiv iPrima.cz, v němž TV Prima nabízí všechny své pořady ke shlédnutí zdarma a Prostřeno online není výjimkou. Naleznete zde vždy poslední odvysílaný díl s online recepty účastníků pořadu. Všechny potřebné informace najdete pod záložkou jednotlivých účastníků.

Facebook přihlásit se je jednoduchá záležitost a otázka pěti sekund.O pořadu Prostřeno

Již delší dobu se můžete na televizních obrazovkách TV Prima setkávat s netradiční a zároveň velice poutavou reality show z oblasti vaření, kuchtění a gastronomie. Prostřeno je jeden z dalších kulinářských pořadů této stanice, jen s tím rozdílem, že hlavními herci a zároveň porotci jste právě Vy, televizní diváci. Díky tomuto systému získává pořad na zvyšující se popularitě. Během vysílacího času se pobavíte, zasmějete, nahlédnete do cizí domácnosti a zároveň získáte velké množství velice užitečných a chutných receptů. Systém tohoto soutěžního pořadu spočívá v následujícím. Pět zcela neznámých soutěžících bojuje o titul ,,hostitel týdne“ a zároveň o finanční hotovost 25.000,- Kč. Jeden po druhém zve k sobě domů své soupeře a připraví pro ně prvotřídní večeři o několika chodech, která bude doplněna zábavným programem. Na konci každého dílu hodnotí hlavní protagonisté svého konkurenta. Vše probíhá anonymně, takže vítěz je znám opravdu až na konci týdne. Celé kouzlo tohoto amatérského a gastronomického pořadu tkví v tom, že vše je vysíláno bez moderátorů, zcela přirozeně, autenticky a především reálně. Můžete se proto setkat s náročnými, hrubými, milými nebo zábavnými soutěžícími. Každý díl Vás překvapí svojí jedinečností a nepředvídatelností. Celé dění, přípravu pokrmů, slavností večeře nebo doprovodný program komentují hlasy Václava Vydry a Jany Bouškové. Tím je celé zábava pouze podtržena. Seriálu Prostřeno se povedlo velice zajímavé skloubení přirozené a osobité zábavy běžných lidí a kuchařského umění obyčejných rodin. Tuto úžasnou reality show můžete mít až pětkrát týdně od pondělí do pátku. Nahlédněte s námi do cizích domácností a hlavně se inspirujte v desítkách receptů, které pocházejí ze všech koutů světa. Dobrou chuť a příjemnou zábavu!


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!