Recepty Jamieho OliveraJedním z nejoblíbenějších a nejslavnějších kuchařů na světě je sympatický Angličan Jamie Oliver. Ten se podobně jako Pohlreich stal slavným díky televizi – proslavily ho hlavně jeho vlastní kuchařské show The Naked Chef, které se u nás vysílaly pod názvem Šéfkuchař bez čepice. Od té doby natočil Jamie Oliver velké množství televizních pořadů a stal se slavným po celém světě včetně České republiky. Kromě televizních show, ve kterých předvádí svoje kuchařské umění a ukazuje divákům různé lahodné recepty vydal Jamie Oliver také celou řadu kuchařských knih. Ty byly přeloženy do mnoha jazyků včetně češtiny a tak je najdeme i na pultech českých knihkupectví. Recepty Jamieho Olivera jsou nesmírně oblíbené a za svoje kuchařské umění získal tento mladý kuchař Řád britského impéria, který uděluje anglická královna. Kromě této významné ceny získal Oliver ještě několik dalších ocenění, například za svoje knihy s recepty atd.

Výčepní zařízení do každé restaurace, nebo hospody.

Recepty v knižní podobě

Recepty v knižní podobě patří mezi jeden z nejtradičnějších způsobů, jak se lidé dostávali k novým receptům z celého světa. Zvláště dříve, kdy nebyl dostupný internet a v televizi nebylo tolik kanálů, dávalo mnoho lidí přednost různým tištěným kuchařkám, kde hledali inspiraci pro svoje vaření a pečení. Dnes už sice najdeme milióny receptů na internetu, ale pro spoustu lidí jsou kuchařské knihy stále důležitým a lákavým zdrojem receptů a informací, týkajících se vaření. Na pultech klasických knihkupectví a na stránkách e-shopů s knihami dnes najdeme obrovské, nepřeberné množství různých knih s recepty z celého světa. Můžeme si tak vybrat třeba knihu s recepty z italské kuchyně, nebo s recepty zaměřenými na jednu vybranou surovinu atd. Spousta kuchařek nabízí např. recepty určené hlavně pro děti, jiné se zase zaměřují na pečení a sladkosti apod. Velmi oblíbené a prodávané jsou v posledních letech zvláště kuchařky od slavných šéfkuchařů. U nás je to např. již zmíněný Zdeněk Pohlreich, ze zahraničních autorů pak třeba Jamie Oliver. Hodně oblíbené bývají i kuchařky, ve kterých svoje recepty prozrazují různí slavní herci a herečky, zpěváci a zpěvačky nebo jiné celebrity. 

Recepty na internetu

Hlavním místem, kde najdeme miliony receptů z celého světa, na všechny možné druhy jídel, od slavných kuchařů až po amatéry, je internet. Ať už máme chuť na jakýkoliv druh jídla a jakékoli preference, vždy na internetu najdeme recepty, které nás zaujmou. Některé recepty na internetu jsou pouze v textové formě, u jiných se můžeme podívat i na obrázky a spousta receptů je k dispozici i ve formě videa, ve kterém se můžeme podívat na celý proces přípravy vybraného pokrmu.

Recepty na YouTube

Pokud nám nestačí recept v textové podobě a ani obrázky a chceme se podívat na přípravu jídel ještě podrobněji, můžeme se podívat na přípravu některých receptů na oblíbené stránce YouTube. Na ní nalezneme spoustu skvělých receptů jak od českých, tak od zahraničních kuchařů a můžeme se tak snadno inspirovat. Na rozdíl od kupovaných DVD nemusíme za recepty na YouTube nic platit a navíc si můžeme vybrat z velmi široké nabídky. Kromě samotných receptů najdeme na YouTube také obrovské množství dalších videí na téma jídlo – např. různé recenze potravin, tipy a rady, reklamy atd.

Nejoblíbenější recepty

Které recepty patří u nás k těm nejoblíbenějším, které si lidé nejčastěji vyhledávají? Mezi často vyhledávané recepty patří např. recepty na pizzu. Toto italské jídlo je u nás nesmírně oblíbené, a tak mnoho lidí zkouší udělat si pizzu i doma. Na internetu najdeme velké množství receptů na různé druhy pizzy, ale pokud chceme mít pravou italskou pizzu, nemůže na ní chybět mozzarella, bez které se italská pizza prostě neobejde. Rozhodně ji nelze nahradit eidamem, který se v mnoha receptech objevuje a bohužel jej používá i mnoho pizzerií. Dalšími oblíbenými recepty, které opět patří do italské kuchyně, jsou recepty na tiramisu. Oblíbený italský dezert se často objevuje v nabídkách mnoha restaurací a to nejen těch italských. Tiramisu patří mezi nejoblíbenější recepty a protože jeho příprava není až tak složitá, mnoho lidí si ho dělá i doma. Co je však u tiramisu důležité, jsou suroviny, ze kterých ho děláme – opravdové tiramisu musí být vždy připravené z mascarpone, které nelze ničím nahradit. Často se můžeme setkat třeba s recepty na „tiramisu“ z pomazánkového másla nebo tvarohu apod. ale tyto recepty nemají s pravým tiramisu nic společného. Z tradičních českých jídel patří mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější recepty na svíčkovou. Svíčková na smetaně je tradičním českým jídlem, které je nesmírně oblíbené jak u dětí, tak u dospělých a i přesto, že příprava tohoto jídla není nic jednoduchého, patří svíčková mezi jídla, která se u nás často vaří. Receptů na svíčkovou najdeme na internetu, ale i v různých kuchařkách nebo časopisech velké množství a můžeme si tak vybrat takový způsob přípravy, který nám bude nejvíce vyhovovat.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!