Recepty na stránkách novinSe zajímavými recepty se někdy můžeme setkat i v některých novinách. Recepty na stránkách novin nemají tolik prostoru jako např. v časopisech, ale i tak se v některých novinách občas objevují. Najít je můžeme např. v některých bulvárních denících, jako je Blesk.cz nebo Deník Aha, ale také v přílohách Mladé fronty a jiných novin.

Recepty na televizních obrazovkách

Čím dál oblíbenější jsou v posledních letech pořady s recepty na televizních obrazovkách. S recepty se můžeme setkat nejen ve vysílání pozemních celoplošných kanálů jako je Nova, Prima nebo Česká televize, ale také v programu různých kabelových a satelitních stanic. Samostatnou kapitolou jsou pak televizní kanály zaměřené čistě na jídlo, na kterých můžeme sledovat velké množství pořadů s atraktivními recepty z celého světa a mnoho dalších zajímavých pořadů, které se týkají jídla a vaření. Které pořady s recepty, které můžeme sledovat na obrazovkách českých televizních stanic, patří mezi ty nejsledovanější a nejzajímavější? Mezi nejznámější české pořady o vaření patří Babicovy dobroty, které měli diváci možnost několik let sledovat na obrazovkách televize Nova. Pořad moderoval Jiří Babica a v každém díle představil divákům několik jednoduchých receptů. V pořadu se často objevovaly velmi nezvyklé kombinace chutí a Babica byl za svoje recepty často kritizován. Dalším známým pořadem, který se vysílá na veřejnoprávní České televizi, jsou Kluci v akci. Pořadem provází dva mladí kuchaři – Filip Sajler a Ondřej Slanina a v každé epizodě nabídnou několik zajímavých receptů. Díky vysoké oblibě tohoto pořadu vydali jeho protagonisté i několik kuchařek pod názvem Kluci v akci. Pokud tedy máme rádi jejich recepty, můžeme si je koupit i v tištěné podobě. Pořady s recepty nechybí ani na TV Barrandov. Každý všední den v podvečer tato televizní stanice vysílá krátký pořad s názvem Co bude dnes k večeři, který uvádí kuchař Radek Kašpárek. V pořadu můžeme vidět recepty z české i mezinárodní kuchyně a nechybí ani recepty na sladká jídla. 

Recepty na TV Paprika

Pro všechny milovníky dobrého jídla a vaření vysílá v kabelové televizi a na satelitu specializovaný televizní kanál TV Paprika. Tato maďarská stanice je lokalizovaná i do češtiny a tak si i diváci u nás mohou naplno užít všechny její pořady. V programu TV Paprika je velké množství pořadů s recepty od slavných světových šéfkuchařů ale i od méně známých kuchařů, a mnoho dalších pořadů, které se týkají gastronomie. Celá řada pořadů na TV Paprika se natáčí i v České republice a tak můžeme v programu vidět i některé české kuchaře a známé osobnosti. TV Papriku si můžeme naladit např. v kabelové televizi od UPC a mnoha dalších operátorů. Na satelitu ji najdeme v nabídce Skylinku i Freesatu.

Recepty Zdeňka Pohlreicha

Zdeněk Pohlreich je v současné době asi nejznámější a nejoblíbenější český kuchař. Proslavil se zejména díky televiznímu pořadu Ano,šéfe!, který se už několik let vysílá na TV Prima a Zdeněk Pohlreich v něm navštěvuje restaurace, které mají problémy a radí jim, jak zlepšit svoje služby. Součástí tohoto pořadu bývají často i momenty, kdy Pohlreich předvádí svoje kuchařské umění a občas prozradí některé svoje oblíbené recepty. Díky velkému úspěchu pořadu Ano, šéfe! se Zdeněk Pohlreich objevil i v několika dalších televizních pořadech, kde mohl předvést svoje umění a podělit se s diváky o svoje zkušenosti a znalosti. Ve vysílání Primy jsme tak mohli Pohlreicha vidět také v reality show Na nože! a v pořadech Šéf na grilu a Vařte jako šéf! Kromě úspěšných televizních pořadů však Pohlreich vydal i několik knížek, ve kterých se můžeme nechat inspirovat jeho skvělými recepty. Můžeme si tak v knihkupectvích nebo na internetových e-shopech koupit publikace Bravo, šéfe!, Už dost, Šéfe, Šéf na grilu, Šéf na grilu II., Vejce nebo slepice, Prostřeno bez servítků nebo Šéf na smetaně. V knihách najdeme velké množství úžasných receptů, včetně fotografií a můžeme se tak inspirovat od jednoho z nejlepších kuchařů u nás. Kromě knižní podoby vyšlo několik těchto publikací také na DVD. Pokud chceme některé recepty Zdeňka Pohlreicha vyzkoušet, ale netroufáme si je sami uvařit, máme možnost navštívit také některou z jeho restaurací. Aktuálně najdeme v Praze dvě restaurace, které patří pod křídla Zdeňka Pohlreicha – Café Imperial a Divinis.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!