Top recepty v pořadu ProstřenoJedním z nejsledovanějších pořadů, ve kterém hrají hlavní roli top recepty je Prostřeno – kuchařská soutěž, kterou vysílá televize Prima a každý týden v ní soutěží pět soupeřů, kteří vždy pro ostatní protivníky uvaří několik jídel. Ostatní pak svého soupeře a kvalitu jeho jídel ohodnotí a vítěz týdenního kola pak získá odměnu 25 000 Kč. Top recepty z tohoto pořadu včetně videoarchivu jednotlivých dílů jsou k dispozici na internetu, takže diváci, kteří některý z dílů nestihnou se na něho mohou podívat kdykoli jindy.

Kromě klasické verze tohoto pořadu existuje ještě VIP Prostřeno, ve kterém mezi sebou soupeří celebrity, které tak divákům předvádí svoje kuchařské umění. Na podobném principu jako Prostřeno před pár lety fungoval pořad Čápi s mákem, ve kterém vystupovalo několik známých osobností.

Top recepty Zdeňka Pohlreicha

Asi nejznámějším českých kuchařem je v současné době Zdeněk Pohlreich, kterého známe hlavně z oblíbeného pořadu Ano, šéfe! Zdeněk Pohlreich už vydal i několik vlastních kuchařek, ve kterých prozradil některé svoje recepty a rady. Jedním z jeho nejslavnějších top receptů, který se v Česku v poslední době hodně rozšířil a začalo ho nabízet čím dál víc restaurací, jsou telecí líčka s bramborovou kaší. Pokud chcete tento pokrm vyzkoušet v opravdu prvotřídní kvalitě, můžete navštívit Pohlreichovu restauraci Café Imperial, kde líčka s bramborovou kaší mají na stálém jídelním lístku. Telecí líčka podle receptu Zdeňka Pohlreicha si však můžeme připravit i doma. Co k tomu budeme potřebovat?

Na přípravu tohoto pokrmu jsou třeba telecí líčka, rostlinný olej, kořenová zelenina, cibule, červené víno a vývar na omáčku. Bramborová kaše se pak dělá z brambor, smetany, másla, soli, pepře a muškátového oříšku.

Top recepty Jamieho Olivera

Mezi nejpopulárnější světové kuchaře patří Jamie Oliver. Tento sympatický mladý kuchař, který je známý i v České republice se proslavil po celém světě díky svým televizním pořadům a kuchařským knihám. Jamie Oliver byl za svou činnost vyznamenaný i Řádem britského impéria, který mu udělila anglická královna a získal také několik dalších ocenění. Jamieho top recepty najdeme v celé řadě kuchařských knih, které jsou běžně k dostání i v českých knihkupectvích. Můžeme si tak jídla podle jeho receptů udělat i doma a vyzkoušet tak nové netradiční kombinace chutí.Nejlepší české restaurace a jejich top recepty

I v České republice už mají gurmáni možnost vybrat si ze široké nabídky velmi kvalitních a luxusních restaurací, které mají na svých jídelních lístcích jídla připravená podle těch nejlepších top receptů. Většina těch nejlepších podniků se nachází na území hlavního města Prahy, ale pár kvalitních restaurací najdeme i v jiných městech, např. v Brně.

V Praze patří k nejlepším podnikům, kde vaří vynikající jídla např. Café Imperial nebo Divinis, kde oběma podnikům šéfuje Zdeněk Pohlreich. V Brně je jednou z nejlepších restaurací Koishi, která dokonce nedávno získala ocenění jako nelepší restaurace v celé České republice a zastínila tak i slavnější pražské podniky.

Nejlepší světové restaurace a jejich top recepty

Ty nejlepší top recepty samozřejmě využívají přední světové restaurace, které mají na svých jídelních lístcích vybrané delikatesy pro nejnáročnější zákazníky. Pokud nevíme, kterou restauraci navštívit, mohou nám pomoci různé odborné magazíny a stránky na internetu, které se hodnocením těchto podniků zabývají a můžeme si v nich přečíst podrobné recenze, které nám usnadní náš výběr. Nejslavnějším oceněním, které získávají jen ty nejlepší restaurace na světě, je prestižní ocenění Michelin, které se uděluje každý rok a inspektoři Michelinu tuto cenu udělují těm podnikům, které splňují náročné požadavky. I u nás v České republice už několik vybraných restaurací Michelinskou hvězdičku získalo – patří mezi ně pražské podniky Alcron a La Degustation Boheme Bourgeoise.

Jako nejlepší restaurace na světě byla dokonce tři roky po sobě vyhlášena dánská restaurace Noma, která tuto cenu získala v letech 2010, 2011 a 2012. V letošním roce pak ocenění pro nejlepší restauraci na světě získal španělský podnik El Celler de Can Roca, který v předchozích letech skončil na druhém místě právě za Nomou. Top recepty, podle kterých se v těchto restauracích vaří, jsou velmi specifické – El Celler de Can Roca se specializuje hlavně na molekulární kuchyni, která u nás není příliš známá, ale jedná se o velmi zajímavý a atraktivní způsob přípravy pokrmů.

Top recepty na dětská jídla

Na internetu a v různých kuchařkách můžeme najít velké množství receptů i na dětská jídla. Mezi pokrmy, které jsou u dětí nejoblíbenější patří např. špagety, pizza, kuřecí řízky, hamburgery atd. V knihkupectvích dnes najdeme spoustu specializovaných kuchařek, zaměřených čistě na top recepty pro děti a mládež.

Top recepty a zápisník pana Cuketky

Oblíbenou stránkou pro všechny gurmány a milovníky dobrého jídla jsou stránky www.cuketka.cz, na kterých najdeme mnoho zajímavých článků o jídle, top recepty, recenze, diskusní fóra a všechno, co se týká dobrého jídla a pití. Se stránkami cuketka.cz je spojený také projekt Scuk, na kterém lidé píší svoje recenze na restaurace, kavárny a cukrárny, které navštívili. Vyhledávat na Scuku můžeme jak podle druhu podniku, tak podle místa, ve kterém se nachází. Stránku najdeme na internetu na adrese www.scuk.cz a jsou na ní už stovky recenzí podniků nejen z celé České republiky, ale i z několika restaurací ze zahraničí.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!