Top receptyV dnešní době, kdy je prakticky všechno na internetu, už nejsme odkázaní jen na tištěné kuchařky, ale nepřeberné množství receptů najdeme právě na různých internetových stránkách. Ať už hledáme recept na pizzu, lasagne, cheesecake nebo třeba svíčkovou, vždy si můžeme vybrat ze stovek a tisíců receptů jak v češtině, tak v jiných jazycích včetně podrobných popisků a fotek. Které české webové stránky s top recepty patří k těm nejzajímavějším?

Více než 32 tisíc receptů ze všech možných kategorií najdeme na stránce http://www.toprecepty.cz/. Na přehledných a pěkně graficky zpracovaných stránkách můžeme vybírat recepty ze čtyřiceti kategorií. Velkou výhodou této stránky je možnost vybrat si recept podle surovin. Na úvodní stránce po levé straně máme odkazy na skupiny surovin (ovoce, zelenina, maso, přílohy, atd.) a po najetí na vybranou kategorii se nám zobrazí seznam surovin. V něm můžeme zaškrtnout požadované suroviny, ze kterých chceme vařit a vyjede nám seznam všech receptů, které obsahují námi vybrané suroviny. Tento seznam si pak můžeme zobrazit buď formou prostého textového seznamu, nebo jen fotografií s názvem jídla a nebo fotografií s podrobnými popisy.

Pokud jsme spíše na sladké a dáváme přednost moučníkům, určitě se nám bude líbit stránka http://www.topmoucniky.cz/. Zde najdeme více než 5 000 receptů na různé druhy moučníků, jako jsou dorty, cukroví, rolády, buchty, bábovky a mnoho dalších. Pokud se zaregistrujeme, můžeme na tyto stránky přidat i náš vlastní recept.

Obrovské množství receptů nabízí také stránka http://www.recepty.cz/. Součástí tohoto webu je nejen kolem 25 tisíc receptů, ale také různé zajímavé články o jídle, slovníček pojmů, rady a tipy, katalog potravin, diskusní fórum atd. Na stránky můžeme samozřejmě vložit i náš vlastní recept.

Top recepty na Facebooku

Stránky s top recepty samozřejmě nemohou chybět ani na největší světové sociální sítí, na Facebooku. Které facebookové stránky s top recepty patří mezi ty nejlepší?

Jednu z nejkvalitnějších stránek s recepty na Facebooku najdeme pod odkazem https://www.facebook.com/pages/Top-recepty/158009850922284. Stránka je pravidelně aktualizovaná a každý den na ní přibude několik nových receptů i s fotkami.

Další zajímavá facebooková stránka s top recepty je na adrese https://www.facebook.com/receptynakazdyden.cz. I tato stránka se aktualizuje každý den a denně se zde můžeme inspirovat několika recepty.

Ty, co mají hluboko do kapsy a hledají levné recepty, které nestojí příliš mnoho peněz, určitě zaujme facebokoová stránka s recepty do 30 Kč, kterou na této sociální síti najdeme pod odkazem https://www.facebook.com/Recepty24.

Kromě těchto tří českých stránek samozřejmě na Facebooku existuje celá řada dalších stránek se spoustou kvalitních receptů. Stačí do vyhledávacího okna na Facebooku napsat slovo recepty a vyjede nám výpis mnoha dalších stránek.Top recepty na YouTube

Spoustu zajímavých a kvalitních receptů najdeme také na video portálu YouTube. Výhodou receptů na YouTube je to, že se můžeme podívat přímo na způsob jejich přípravy. Na jakých kanálech YouTube jsou top recepty k dispozici?

Pokud nám nevadí slovenština, skvělým tipem je tento slovenský kanál s top recepty: http://www.youtube.com/user/receptysk. Jeho součástí je především velké množství receptů na moučníky a sladká jídla, ale najdeme zde také recepty např. na různé druhy masa, špagety, řízky, guláše, saláty atd. Podívat se zde můžeme na více než 300 videí.

Dalším kanálem na YouTube, kde se můžeme podívat na videa s recepty je http://www.youtube.com/user/ReceptyNaKazdyDenCZ, kde jsou videa s recepty na omáčky, guláše a další jídla.

Ve spolupráci s časopisem Apetit pak na YouTube funguje kanál Apetit TV, na který se můžeme podívat po zadání odkazu http://www.youtube.com/user/Apetitonline. Zde se můžeme podívat na videa s různými radami a tipy, jako třeba jak správně nakrájet cibuli, jak naporcovat kuře atd. Kromě toho i zde je spousta videí s přípravou lahodných jídel.

Top recepty v knižním vydání

Na pultech knihkupectví i internetových e-shopech dnes najdeme širokou nabídku kuchařek a knih s top recepty ze všech koutů světa. Můžeme si koupit kuchařky např. od slavných celebrit, které známe z televize, profesionálních kuchařů atd. Stejně tak si můžeme vybrat kuchařky podle typu kuchyně, takže pokud milujeme italská jídla, máme možnost koupit si kuchařku zaměřenou čistě na italskou kuchyni. Právě kuchařky a knihy o vaření patří mezi nejprodávanější a nejoblíbenější tituly na pultech knihkupectví. Mezi ty úplně nejprodávanější pak patří hlavně ty, na jejichž obsahu se podílejí kuchaři známí z televizních obrazovek, jako třeba Zdeněk Pohlreich nebo Jamie Oliver.

Nejlepší šéfkuchaři a jejich top recepty

Pokud si chceme připravit jídla podle těch nejlepších receptů, neuděláme chybu, když se inspirujeme top recepty slavných světových i českých šéfkuchařů. S jejich nejlepšími top recepty se můžeme setkat jak na internetu, tak v jejich kuchařkách, nebo také v televizních pořadech, ve kterých celá řada špičkových kuchařů vystupuje.

Top recepty v českých restauracích

Jaká jídla patří mezi top recepty v českých restauracích? Většina lidí dává u nás dává přednost klasice, a tak si často vybírají tradiční jídla jako třeba smažený řízek, guláš nebo svíčková. Hodně oblíbená je také italské kuchyně a velmi často si tak lidé objednávají např. pizzu nebo různé druhy těstovin.

Top recepty na česká jídla

Mezi české top recepty, které jsou nesmírně oblíbené jak u dětí tak u dospělých patří svíčková na smetaně. Svíčková je jídlo, které najdeme na jídelních lístcích mnoha českých restauracích a často bývá také součástí poledních menu. Velmi oblíbená je svíčková také ve školních jídelnách.

Top recepty z italské kuchyně

Italská kuchyně patří mezi nejoblíbenější kuchyně na světě. Italská jídla jsou nesmírně oblíbená i v České republice a jak ve velkých, tak v malých městech najdeme spoustu italských restaurací, které nabízejí typická italská jídla, jako je pizza, špagety, lasagne atd.

Top recepty na moučníky a cukrovinky

Mezi nejprodávanější kuchařky s top recepty patří ty, ve kterých jsou recepty na různé moučníky, cukroví a jiné sladkosti. Sladká jídla jsou u nás hodně oblíbená a mnoho lidí hlavně o víkendech peče různé dorty, bábovky, koláče a jiné pochoutky. Mezi top recepty, které se často objevují na různých internetových stránkách, patří recepty na tiramisu – jeden z nejslavnějších italských dezertů, který si snadno můžeme připravit i doma. Spousta těchto receptů ale používá nesprávné označení, protože v opravdovém tiramisu nesmí nikdy chybět mascarpone, které prostě nelze ničím nahradit. Pokud tedy najdeme mezi top recepty na tiramisu takový, ve kterém je místo sýru mascarpone třeba pomazánkové máslo, nebo jiná náhražka, rozhodně nejde o tiramisu.

Mezi další oblíbené italské top recepty patří recepty na lasagne – těstoviny, které se prokládají bešamelem a různými náplněmi – boloňskou, šunkovou, špenátovou atd. Lasagne jsou dnes součástí jídelních lístků mnoha restaurací, ale díky top receptům na internetu nebo v kvalitních kuchařkách si můžeme pravé italské lasagne připravit i doma.

Top recepty na televizních obrazovkách

V posledních letech na českých televizních obrazovkách přibylo velké množství pořadů o vaření, ve kterých nám slavní i méně slavní kuchaři představují svoje top recepty a učí diváky přípravu nejrůznějších jídel. Takové pořady jsou u nás čím dál oblíbenější a mají vysokou sledovanost. Velmi kvalitní pořady o vaření se zajímavými top recepty pochází z produkce britské veřejnoprávní televize BBC. Tyto pořady se v minulosti vysílaly i v programu TV Nova a vystupovaly v nich slavné britské kuchařské hvězdy, jako např. Jamie Oliver, Delia Smith, Ainsley Harriott nebo Gordon Ramsay. Z českých pořadů s top recepty mnozí divácí znají pořady jako Mňam aneb Prima vařečka, My rádi jíme nebo Chuťovky s Petrem Novotným, které se vysílaly na slovenské televizi.

U nás jsou v poslední době hodně populární Kluci v akci, které vysílá Česká televize nebo Babicovy dobroty na Nově. Jednoznačně nejoblíbenějším českým kuchařem je ale Zdeněk Pohlreich, který se proslavil především v pořadu Ano, šéfe! a po jeho velkém úspěchu pak účinkoval i v pořadech Na nože!, Šéf na grilu a Vařte jako šéf.

Samostatnou kapitolou jsou pak televizní kanály, které jsou zaměřené čistě na jídlo a vaření. Jeden takový televizní kanál vysílá i v českém jazyce a jmenuje se TV Paprika. Tento program můžeme sledovat prostřednictvím kabelové televize, kde je TV Paprika součástí většiny velkých kabelových společností. TV Papriku si ale můžeme naladit i na satelitu – tento program je součástí nabídky Skylink, takže je dostupný po celém území České republiky. TV Paprika je sice maďarskou televizí, ale je kompletně lokalizovaná do češtiny, takže jednotlivé pořady můžeme sledovat s českým dabingem. Některé pořady pro tuto televizní stanici se navíc natáčely i v Česku – např. pořad Gastroagent, který uváděl oblíbený moderátor Jan Rosák.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!